XT6

Gastronomický průmysl byl středobodem pro vývoj Melitty Cafina XT6. Společnost Melitta se dotazovala svých klientů v tomto oboru. Jejich požadavky a návrhy byli zohledněny a našli cestu do specifikací nové generace automatických kávovarů XT. Rovněž byla provedena hloubková analýza trhu, aby se stanovily požadavky postů. Poté bylo zapotřebí široké množství inovací, aby bylo možné uvést model, který by neměl ve své třídě konkurenci, pokud jde o technologii a provoz.

Espresso, espresso macchiato, latté macchiato, cappuccino, čaj nebo kakao - s Melittou Cafina XT6 můžete připravit širokou škálu specialit pokaždé s vysokou kvalitou. Vaši hosté se budou muset vracet několikrát, aby je všechny ochutnali. A jsou pokaždé ohromeni.

Kromě dvou zásobníků na kávová zrna, každý s kapacitou 1 kg, má XT6 dva kontejnery na instantní směsi o objemu 450 - 800 gramů prášku. Nápoj se připravuje ve směsovací jednotce a zbytek prášku se odsaje, zanechává čisté cesty v kávovaru.

Vaše dokonale připravená specialita již jen vyčkává až ji vezmete zpod osvětleného dávkovače, který je plynule výškově nastavitelný od 70 - 185 mm. Vhodné pro jakoukoliv výšku šálku nebo sklenice.

Zcela nový systém mléčné pěny dává na výběr mezi horkým mlékem nebo studenou mléčnou pěnou. Studené či teplé mléko, individuálně programovatelné, pro každou kávovou specialitu až ve čtyřech variantách. Pěna se rychle vyrábí s důkladnou a vyrovnanou pěnou.

Čisté linie. Stříbrný akcent. Černá a bílá. Melitta Cafina XT6 má moderní vzhled, aby předvedla své aktuální umění a technologii. K tomu se přidá vysoká kvalita pečlivě vybraných materiálů jako je hliník o tloušťce 3 mm, boční panely a robustní dotykový displej v nejvyšší kvalitě, který reaguje na každý dotyk.

Díky svým kompaktním rozměrům - šířka 300 mm, výška 580 mm a hloubka 715 mm - a elegantnímu hliníkovému pouzdru se Cafina XT6 se dobře vejde na jakékoliv místo. Rozšiřující modely mají stejný desing a tvoří funkční a konstrukční jednotku s XT6.

Melitta Cafina XT6 ještě více zdůrazňuje díky svému atmosferickému osvětlení. Produkty jsou prezentovány ještě v lepším světle. Celá oblast poháru je osvětlena LED diodami denního světla, které zvýrazňuje vzhled šálku či skleničky společně s jejich obsahem. 

Lehkým dotekem na barevném dotykovém displeji si lehce a vyberete nápoj. TFT displej je odolný a než se nadějete, káva bude připravena pro Vaše potěšení.

Proces mletí zajišťují speciálně vyvinuté mlecí kameny z oceli se širokým průměrem 75 mm. To představuje další rozvoj ve vysokých standartech Melitta Proffesional. Mlecí kameny jsou extrémně odolné a vydrží přibližně až 100 000 použití. Mlýnek pracuje obzvlášť rychle a produkuje rovnoměrně mletou kávu s neklesající kvalitou. 

Melitta Cafina XT6. Pracuje jako Váš barista uvnitř stroje. Monitoruje přípravu kávy a v případě potřeby upravuje tlak, teplotu vody, mění hrubost mletí, množství namleté kávy a dobu přípravy.

nerezové varné jednotky, kde přijde a řadu VPS. Tato funkce speciálně upravuje tlak při přípravě kávy a lze jej nastavit pro každou specialitu zvlášť. Tím se káva stane ještě vyváženější a dokonalejší. Varná jednotka z nerezové oceli má, ve srovnáním s plastovou, mnohem větší životnost a umožňuje použití vyššího tlaku.

Jemné síto napomáhá k jemnému mletí a mimořádně vysokému výtěžku esspresa z nejmenším množství namleté kávy. Což znamená větší ekonomickou účinnost. Síto má více jak 45 000 otvorů a jeho velikost jsou čtyři centimetry.

Firemní jídelny a snídaňové bufety jsou tím pravým místem pro Melitta Cafina XT6! Je zvyklý na spěch hostů a to třeba i všech současně.Je to místo, kde samoobslužný Cafina XT6 si díky své spolehlivosti a rychlému režimu opravdu přijde na své. Jediné věci, které budete řešit je jestli máte dost šálků, sklenic a zda jsou plné nádoby na kávová zrna. V samoobslužném režimu, dotykový displej nabízí až deset specialit. Můžete si vybrat jazyk, název nápojů. Zobrazí se také cena a ikona k ilustraci velikosti nápoje.

V režimu obsluhy lze pro jednotlivce zvolit každé z deseti tlačítek specialita nebo skupina produktů. Pokud si zvolíte skupinu produktů, třeba epresso produkty, objeví se všechny produkty na displeji. Máte velkou objednávku? Použijte paměťovou funkci od Melitty Cafina XT6. Vyberte požadované nápoje a zadejte paměťová objednávka. Všechny objednávky jsou uvedené v paměťovém okně a lze je jednu po druhé připravovat. Máte další objednávku? Žádný problém. Zadejte nápoj a pak dále pokračujte v paměťovém okně. Systém modulů je ideální co se zaučování nových zaměstnanců týče. Můžete mít latte macchiato ve střední velikosti, ale co ristretto? Stačí vybrat "Moduly", skupinu M a všechny nápoje této velikosti se Vám ukáží na displeji.

A co čištění? To je buď nastavené podle časového plánu - jednou denně - nebo se Vám kávovar připomene že je načase ho vyčistit. A to pouze pomocí funkce CIP. Jde o automatický proces, kdy není potřeba nic demontovat. Čištění probíhá pomocí čistících tablet, které dokonale vyčistí mléčné cesty, šlehač mléka, kávové cesty a vše pak opláchne.

Produktivita

Espresso: 170

Cappuccino/ Latté: 130

Espresso Lungo/ Crema: 150

Kakao: 80

Horká voda: 25 L